Výzdoba za pár minut hotová! nebo 7 nápadů na dekorace, které vás naladí na velikonoční svátky

0
9

Svátky jara a oslavy života nám klepou na dveře. Vyzdobte proto svůj domov symboly, květinami a barvami, které podpoří svěžest a umocní atmosféru.

Křehké variace
Fialkový odstín Very Peri, který společnost Pantone prohlásila za jednu ze svých barev roku 2022, bude bezpochyby hlavním trumfem při jarním či velikonočním dekorování.

Pokud například zbožňujete hyacinty nebo hortenzie, o to přirozeněji ji dokážete zakomponovat do interiéru. Ve spojení s barvou lnu, odstínem Champagne či s barvou perleti bude fialová působit něžně. Pokud ji budete chtít spojovat s kovem, tak sáhněte po stříbře.

Aranžmá na Velikonoce s přírodním věncem na okně, vázou s květinami, beránkem a keramickými vajíčky a zajícem
Zdroj: Westwing

Na moderní způsob
Vzpomínáte si, jak měla babička zavěšené bohatě zdobené kraslice na větvičkách zlatého deště (odborně jde o zlatkovku prostřední) a v hliněné mističce pod nimi měla vystaveno pár malovaných vajíček?

Tak toto je modernější verze velikonočního zdobení inspirovaná těmi z minulých generací. Velká skleněná váza naplněná všelijakými barevnými vajíčky – v obchodech koupíte i polystyrenové variace, u kterých nehrozí, že by se mohly vzájemně obejmout a poškodit – představuje chytré, rychlé, ale efektní dekorování.

Pastelové barvy v kombinaci se sklem a s větvičkami působí lehce a vzdušně. Pokud budou halouzky živé, do velké vázy vložte zavařeninovou sklenici s vodou, do něj dejte větvičky a následně sklenici zamaskujte barevnými vajíčky.

skleněná široká váza naplněná velikonočními vajíčky, mezi nimiž jsou pozapichované živé větvičky, z nichž visí další vajíčka
Mezi vajíčka můžete zakomponovat také světelný řetěz s malými LED světýlky.

Kouzlo jarního venkova
Bavlna, len, dřevo, proutí, ale i větvičky… To vše přinese do domácnosti svěží jarní vánek, ale a když rozkvetou, tak i vůni probouzející se přírody.

Předchozí článekDřevěné obložení interiéru dotáhli do dokonalosti. Prochází celým interiérem, zútulňuje jej a propojuje s přírodou
Další článekPosílejte si na jaře imunitu pitím čajů. Jaké druhy jsou vhodné?