Dřevěné obložení interiéru dotáhli do dokonalosti. Prochází celým interiérem, zútulňuje jej a propojuje s přírodou

0
9

Když se řekne developerský projekt, evokuje nám to chladné moderní tvary a materiály, ze kterých vyniká beton a kov. Ne vždy je tomu tak. Novostavba v Harrachově působí v horském prostředí přirozeně a obsahuje několik apartmánů. Mnohé z nich jsou určeny k celoročnímu bydlení. Jeden z těchto apartmánů řešil interiérový designér MgA. Josef Trakal. Výsledkem je harmonické prostředí pro relaxaci i běžné aktivity.

Interiér apartmánu využívá přírodních materiálů a vícevrstvé symboliky. Použité barvy odrážejí horské prostředí, odkazují na Krkonoše. Základem je bílá barva, kterou designér doplnil o světlou šedou a tmavší hnědou barvu připomínající kmeny stromů. Nejen dřevo je v této barvě, ale také některé bytové textilie (závěsy).

Dekor dubu a bílá
Sjednocující a harmonizující působí celodřevěná podlaha v dekoru dubu, na které se střídá více odstínů hnědé. „Nábytek jsme ladili do bílých tónů matného lamina Perfect sence a dekoru dubu.

Moderní apartmán s dřevěným obkladem v interiéru
Charakteristickým a originálním prvkem celého apartmánu je laťové obložení.

V kuchyni je kvůli vyšší odolnosti použit bílý matný lak a dýhované skříňky. Pracovní a vrchní desky u nábytku jsou z kompaktní desky slim line,“ vysvětluje detaily Josef Trakal.

Laťkové obložení – hlavní prvek interiéru
Charakteristickým a originálním prvkem celého apartmánu je laťové obložení. Už jsme ho viděli ve více podobách, ale v tomto případě je dotaženo do dokonalosti. Prochází celým interiérem, přičemž jej zútulňuje a propojuje s přírodou.

Moderní apartmán s dřevěným obkladem v interiéru
V chodbě je tento prvek dokonce propojen s funkcí obrazu, ve kterém jsou umístěny staré zrenovované dobové lyže ze dřeva. Zdroj: Johana Antošová

Laťování naleznete v záhlaví postele, pod policemi v ložnici, v obývacím pokoji, na barovém pultu v kuchyni. V chodbě je tento prvek dokonce propojen s funkcí obrazu, ve kterém jsou umístěny staré zrenovované dobové lyže ze dřeva. Speciální efekt tomuto zajímavému detailu dodalo podsvícení LED pásky zapuštěnými přímo do lyží.

Předchozí článekPřipravte se na pylovou sezónu
Další článekVýzdoba za pár minut hotová! nebo 7 nápadů na dekorace, které vás naladí na velikonoční svátky