Barvy na ochranu dřeva Remmers – jasná volba pro vaši chalupu

0
11

jako dřevo, hlína, sláma a jiné jsou opět trendy. Mnozí, kteří se pro použití dřeva rozhodli, tvrdí, že „má duši“. Má-li dřevo dobře sloužit a dobře vypadat, je nutné se zodpovědně postavit k jeho zpracování a ošetření, aby si dlouhodobě zachovalo svůj vzhled nebo aby se dokonce zabránilo jeho znehodnocení.

Nehledě na pravidla, která musí být dodržována z hlediska konstrukčního řešení, významnou část bude tvořit právě příprava povrchu dřeva před ošetřením a následné ošetření. Povrch je nutno před aplikací sjednotit a připravit.

Dřevo se musí před nanesením základního nátěru vybrousit, neboť moderní stroje dokážou vyhladit povrch dřeva natolik, že následný nátěr nemá téměř žádnou šanci se na povrchu dobře uchytit.

Některé druhy dřeva zároveň obsahují velké množství pryskyřice, která způsobuje na povrchu mastnotu, takže se nebojte dřevo před broušením i řádně odmastit.

Pokud se zaměříme na použití v exteriéru, tak kromě pochůzných ploch a oken, pro které jsou určeny jiné produkty, jsou HK-LAZURA a HK-KRÉM ideální volbou pro většinu aplikací. Jedná se o tenkovrstvou lazuru a krém na bázi rozpouštědel. Oba produkty jsou vyvinuty jako 3v1 a produkt tak funguje jako základní nátěr, mezivrstva a vrchní lazura v jednom výrobku.

Produkty dobře pronikají do podkladu, čímž ho zároveň chrání před vlhkostí, která je živnou půdou pro hnilobu a plísně, a zároveň poskytují dřevu důležitou ochranu proti UV záření, které způsobuje rozpad ligninu. Následné zesivení není jen designový problém, ve skutečnosti dochází k povrchovému poškození dřeva. Pokud se zanedbá včasný renovační interval, je nutné toto „zesivení“ odstranit, a to buď mechanicky, nebo za použití přípravku ODSTRAŇOVAČ SIVOSTI DŘEVA. Pokud se tak nestane, bude výsledný nátěr tmavý, a to iv případě, že použijete lazuru ve světlém odstínu.

Předchozí článekJak mít doma v létě chladněji a v zimě tepleji? K ideálnímu vnitřnímu prostředí dopomůže kvalitní tepelná izolace domu s využitím EPS.
Další článekCo očekává zákazník od střechy? Ať je odolná proti mrazu!