S profi konvektomatem v gastro provozu ušetříte čas i provozní náklady

0
4

Vhodné kuchyňské vybavení ušetří dokáže v gastro provozech ušetřit nemalé výdaje i čas. Patří k nim například i konvektomat. Pokud nevíte, co to konvektomat je, je na čase se s ním seznámit. Jedná se o kuchyňské zařízení, která kombinuje vlastnosti horkovzdušné a parní trouby. Gastro konvektomat nabízí tepelnou přípravu pomocí horkého vzduchu, horké páry, nebo kombinací vzduchu a páry, a to v širokém rozpětí teplot.

Profi kamarád každého dobrého kuchaře a pekaře

Chcete-li provozovat restauraci či pekárnu na vysoké úrovni, profi konvektomat by ve vaší výbavě rozhodně neměl chybět. Umí totiž nejenom vařit, ale také smažit, péct, dusit, blanšírovat, sušit, ohřívat i připravovat pokrmy metodou sous-vide. Jídlo z konvektomatu zůstává šťavnaté a uchová si větší množství vitamínů a prospěšných látek. Výhodou je, že při přípravě jídla máte pod kontrolou nejen teplotu, ale také vlhkost a čas. Díky tomu, že zvládne přípravu i více pokrmů najednou, pomůže vám uspořit náklady na energie, čas, lidskou sílu i prostor ve vaší gastro provozovně. Jídlo navíc můžete připravit zdravě a bez tuku. Proč tedy s pomocí konvektomatu nevařit ekonomicky, zdravěji a chutněji?

Jaké typy konvektomatů trh nabízí?

Konvektomaty mohou být elektrické nebo plynové, případně kombinované. Dále je lze rozdělit na manuální a digitální. Inteligentní konvektomat Unox dokáže rozpoznat váhu a množství vložené suroviny. Zaručuje dokonalý výsledek za všech podmínek. Vyberte si na základě individuálních potřeb kuchaře či pekaře, typu vaření nebo podle zaměření vašeho gastro podnikání. K dalším profesionálním značkám bezesporu patří konvektomaty Regito. Pro své kvalitní výsledky uspokojí provozy se závodní kuchyní či malá bistra. Samozřejmostí je snadné ovládání a minimální váhové ztráty jídel, čímž se zvyšuje ziskovost podniku. Konvektomat Bartscher s vysokým výkonem nabízí snadnou manipulaci, krátkou dobu vaření i rychlý ohřev pokrmů. Kuchaři jistě ocení i speciální funkci v podobě Digitální kuchařky, která nabízí až 99 různých programů pro přípravu jídel.

Předchozí článekPyrop určit znáte aneb co jste o českém granátu ještě možná věděli